Osobowość Aktorów

Na zaproszenie Koła Naukowego Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Wrocławskiego, profesor Barbara Mróz wygłosiła wykład zatytułowany “Osobowość aktorów! Czy kreowanie ról ma swoje konsekwencje w psychice?”. Odbył się on 1 czerwca 2021 za pośrednictwem platformy YouTube.

Opis wydarzenia autorstwa organizatorów:

1 czerwca to znana data każdemu z nas – Dzień Dziecka. Ten przyjemny dzień nowo powstałe Koło Naukowe Psychologii Klinicznej postanowiło uczcić organizacją wykładu na temat: “Osobowość aktorów! Czy kreowanie ról ma swoje konsekwencje w psychice?”.  O wygłoszenie prelekcji została poproszona dr hab. Barbara Mróz, prof. UO – znawczyni i badaczka twórczości wybitnych aktorów polskich oraz ich psychiki. Po części wykładowej, w której Pani Profesor przedstawiła szereg badań na temat osobowości aktorów, nastąpiła część odpowiadania na pytania uczestników. Pytań było mnóstwo, a Pani Profesor cierpliwie i wyczerpująco odpowiedziała na niemal wszystkie.

Dr hab. Barbara Mróz, prof. UO w dziedzinie psychologii jest zatrudniona w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, gdzie pełni funkcję Kierownika Katedry Psychologii Osobowości i Badań nad Rodziną. Jest autorką wielu książek, między innymi: Osobowość wybitych aktorów polskich. Studium różnic międzygeneracyjnych (2008), Poczucie jakości życia u pracowników wyższego szczebla. Uwarunkowania osobowościowe i aksjologiczne (2011).

Naszej prelegentce dziękujemy serdecznie za niezwykle inspirujące wystąpienie, a słuchaczom za liczny i aktywny udział