Wykład otwarty prof. Ashima Anand, czerwiec 2011

prof. Ashima AnandW dniu 21 czerwca 2011 na zaproszenie Instytutu Psychologii gościła u nas prof. Asima Anand z Uniwersytetu w New Delhi (Indie) (Department of Science and Technology, Cardiorespiratory Physiology, Exertional Breathlessness Studies Laboratory Vallabhbhai Patel Chest Institute, Delhi University New Delhi, Indie).

Prof. Ashima Anand wygłosiła wykład pt. “How codeine makes you run more and feel less”.

Prof. Ashima Anand jest międzynarodowym autorytetem w dziedzinie neurofizjologii oddychania, jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół klinicznych aspektów transdukcji sensorycznej i kontroli wentylacji płuc w chorobach serca oraz zagadnień łagodzenia duszności w kontekście aktywności fizycznej. Szczególny obszar jej zainteresowań zajmuje etyka badań naukowych i promocja wysokich standardów prowadzenia badań (jest członkiem międzynarodowych Society of Scientific Values i Committee on Ethics of the International Union of Physiological Sciences (IUPS). Autorka wielu publikacji w międzynarodowych czasopismach, monografii (m.in. Cough: From Lab To Clinic) członek m.in. editorial board Journal of Biosciences.

Jest członkiem Indian National Science Academy, National Academy of Medical Sciences (India) and of TWAS – The Developing World Academy of Sciencesth, Committee on Freedom and Responsibility in Science (CFRS) of the International Council of Scientific Unions (ICSU). https://www.wcri2010.org

Data publikacji w serwisie: 01-06-2011 12:23:53