Crosscultural communication w praktyce

Studenci Instytutu Psychologii UO pod kierunkiem dr hab. Dariusza Kroka, prof. UO wzięli udział w atrakcyjnym projekcie międzynarodowym pt. „PSYCHOLOGY GLOBAL CLASSROOM”, który odbył się w okresie od 01.10.2021 do 30.11.2021. Projekt realizowany był w salach i on-line wraz z Leeds Trinity University (UK) i Taylor’s University (Malaysia).

W ramach projektu odbyły się warsztaty studenckie i wykłady dotyczące takich zagadnień jak: rola stereotypów i uprzedzeń w komunikacji międzykulturowej; praktyka psychologa w Anglii, Malezji i Polsce; percepcja społeczna w różnych kontekstach kulturowych; kulturowe uwarunkowania i wyznaczniki zaburzeń i chorób psychicznych; psychologiczne aspekty globalizacji w kulturach Zachodu i Wschodu; Cross-cultural Communication w praktyce.