Sekretariat 77 4527370

psychologia@uni.opole.pl

Kategoria naukowa A

Opolska Wiosna Psychologiczna

Opolska Wiosna Psychologiczna to wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, którego celem jest popularyzacja wiedzy psychologicznej na terenie Opola i dotarcie do – z pewnością – szerokiego grona osób zainteresowanych psychologią.
W trakcie organizowanych spotkań istotne jest również akcentowanie związku psychologii z innymi dziedzinami wiedzy, co dla wielu może okazać się dużą niespodzianką!


3 Opolska Wiosna Psychologiczna – marzec 2018

OWP3-plakat

“Piękna czy bestia? Czyli różne oblicza psychologii”

Koło Naukowe Studentów Psychologii, organizator 3 już edycji Opolskiej Wiosny Psychologicznej, zaprasza na 3-dniowa podróż, w dniach od 21 do 23 marca 2018.

W programie m.in.:

  • projekcja filmu “The Place”, reż. Paolo Genovese oraz dyskusja z udziałem gości specjalnych (środa 21 marca),
  • warsztaty psychologiczne w Studenckim Centrum Kultury (czwartek 22 marca),
  • konferencja naukowa w sali audytoryjnej Instytutu z wykładami dra Tomasza Witkowskiego, dra Andrzeja Śliwerskiego oraz dr Anny Czarnej

2 Opolska Wiosna Psychologiczna – marzec 2017

Opolska Wiosna Psychologiczna 2
Myślą przewodnią tegorocznej, drugiej już edycji jest hasło: “Szczęście jest nauką”. W tym roku zapraszamy uczestników Wiosny na 3-dniową podróż, od 29 do 31 marca 2017. Dla niektórych będzie to podróż w nieznane, a dla innych wędrówka możliwa do przejścia nawet z zamkniętymi oczami. Tegoroczna edycja czerpie inspiracje z psychologii pozytywnej. Jak mawiał Albert Einstein: “Jeśli a oznacza szczęście, to a = x + y + z, gdzie x, to praca, y – rozrywki, a z – umiejętność trzymania języka za zębami”. A jak jest naprawdę? Pod lupę weźmiemy właśnie uczucie zwane po łacinie fortuna, czyli szczęście i wspólnie z zaproszonymi gośćmi spróbujemy znaleźć do niego właściwą drogę.


Opolska Wiosna Psychologiczna – kwiecień 2016

Logo Opolskiej Wiosny Psychologicznej

Myślą przewodnią Pierwszej Edycji Opolskiej Wiosny Psychologicznej było hasło: „Psychologia sztuką życia”. Celem organizowanych wydarzeń było zaangażowanie Instytucji Kulturalnych Miasta Opole oraz innych Organizacji do stworzenia artystycznej przestrzeni poszukiwania integralności psychologii ze sztuką. Opolska Wiosna Psychologiczna kreuje różnorodne tematy odnoszące się do życia kulturalnego i społecznego jako sztuki życia. Sztuki w psychologii poszukujemy w takich zagadnieniach jak czas, autoprezentacja, emocje, różnice indywidualne, rodzicielstwo, rozwój osobisty i pomoc psychologiczna. Przestrzeń miejska daje możliwość uczestnictwa w wydarzeniach wszystkim mieszkańcom, by popularyzować wiedzę psychologiczną, w celu doskonalenia kompetencji społecznych. Projekt zakłada możliwość wymiany wiedzy naukowej z myśleniem potocznym oraz zintegrowanie psychologii ze sztuką.